День цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти проведено під девізом «Запобігти. Попередити. Врятувати».
З 14 по 17 квітня 2025 року, з метою підвищення рівня обізнаності учасників освітнього процесу про небезпеки, що можуть трапитися, про їхні причини та наслідки для людей, навколишнього середовища, відпрацювання практичних дій з особистої безпеки та захисту під час
виникнення надзвичайних ситуацій, відділом освіти, молоді та спорту спільно з фахівцями місцевого підрозділу ДСНС України, МЦШР ДСНС України м. Ромни, в усіх закладах загальної середньої освіти громади проведено заходи до Дня цивільного захисту з питань: «Мінна безпека», «Хімічна та радіаційна небезпеки», «Домедична допомога». Діти мали можливість дізнатися, як правильно реагувати на головний сигнал цивільного захисту «Увага всім!», куди слід прямувати, і які дії необхідно виконувати для забезпечення своєї безпеки. Окрім теоретичної частини, де учасники зустрічі навчалися не лише правилам безпеки, але й алгоритму дій під час виникнення якоїсь критичної ситуації, знайомилися з засобами колективного та індивідуального захисту. Вони могли попрактикувати в наданні домедичної допомоги потерпілому, зокрема, в накладанні турнікету при кровотечах, проведенні серцево-легеневої реанімації та приведення потерпілого в стабільно-бокове положення.
Діти були зацікавлені, активно ставили питання. Це свідчить про їхнє бажання дізнатися більше про способи захисту та бути готовими до будь-яких ситуацій. Фахівці ДСНС відповідали на всі запитання, надаючи корисні поради. Це сприяло формуванню в дітей впевненості в своїх діях і розумінню важливості дотримання правил безпеки.
За співпраці з керівниками освітніх закладів, спеціалістом із безпеки в освітньому середовищі відділу освіти, молоді та спорту в групах серед батьків поширено звернення до батьківської спільноти, як до учасників освітнього процесу, ряд навчальних відеоматеріалів з питань безпеки життєдіяльності під назвою «Варто знати кожному», «Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру» для спільного перегляду та обговорення з дітьми.
В умовах повномаштабного вторгнення росії в Україну такі заняття набувають особливого значення. Вони дають змогу підвищити рівень готовності учасників освітнього процесу до будь-яких викликів, які можуть виникнути в умовах війни, допомагають сформувати навички, які можуть стати в нагоді в критичних ситуаціях.